Dietetyk ile kosztuje?

Doctor nutritionist in office with healthy fruits diet conceptJak wygląda i ile kosztuje wizyta u dietetyka warszawa?

Pierwsza wizyta u dietetyka warszawa przypomina odwiedziny u internisty. Specjalista musi dowiedzieć się, jak do tej pory wyglądał twój styl życia i sposób odżywiania, ale też poznać ogólny stan twojego organizmu. Może zadać niewygodne pytania, ale – tak jak u lekarza – te informacje nie wyjdą poza gabinet. Im więcej informacji przekażesz, tym bardziej dogłębną analizę i dopasowaną dietę dostaniesz.

Spotkanie w typowej poradni dietetycznej w Warszawie rozpoczyna się od wywiadu i ankiety. Podczas wywiadu będziesz odpowiadać m.in. na pytania dotyczące uprawianego sportu, ilości ruchu w ciągu dnia, uprawianej profesji, stosowania używek, ilości posiłków, spożywanych produktów, wypijanych płynów. Dietetyk poprosi cię o informacje dotyczące twojego stanu zdrowia, przebytych chorób oraz kondycji zdrowotnej najbliższej rodziny. Często razem z wywiadem wypełnia się ankietę, w której pytania są standaryzowane. Kolejnym krokiem jest analiza składu ciała, dzięki której dowiesz się w jakim procencie twoje ciało składa się z mięśni, a jakim z tłuszczu. Ta informacja jest szczególnie cenna dla sportowców, którym zależy na redukcji tkanki tłuszczowej i podkreśleniu mięśni. Dane z analizy składu ciała są kluczowe w diagnozie, a w połączeniu z resztą informacji dają konkretne wskazówki, np. nadmiar mięśni u kobiet może świadczyć o zaburzeniach hormonalnych. Niektórzy pacjenci decydują się na konsultację u dietetyka online, która polega na wymianie informacji za pomocą maila lub skype’a bez analizy składu ciała w gabinecie.

Dobry dietetyk w Warszawie to koszt ok. 100 – 200 zł za pierwszą wizytę. Kolejne zazwyczaj są tańsze – od 90 do 180 zł. Za stworzenie planu żywieniowego płaci się od 300 zł w górę w zależności od długości okresu, na jaki został on zamówiony oraz od wyboru poradni. Najdrożsi są dietetycy w Warszawie. W mniejszych miastach płacimy o ok. 10 – 25 % mniej. Inaczej też kształtują się ceny konsultacji u dietetyka online. Rezygnując z wizyt kontrolnych, można obniżyć łączny koszt przedsięwzięcia. Niestety w takim wypadku pozbawiamy się również szansy na dodatkową motywację i regularną obserwację postępów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s